اگر راهنمای خرید قابلمه را مطالعه کرده باشید، حتما می دانید که یکی از بهترین انواع قابلمه، قابلمه های چدنی هستند. با انتخاب بهترین قابلمه چدن، این شانس را خواهید داشت که مدت ها از سرویس قابلمه خود استفاده کرده و بدون آن که هیچ آسیبی در کوتاه مدت و حتی میان مدت ببینند، قابل استفاده خواهند بود.

درباره چدن بدانیم

شاید لازم باشد که پیش از هر چیزی درباره فلز چدن بیشتر بدانیم. چدن در حقیقت آلیاژی از آهن، سیلیسیم و کربن است. در  خصوص ظروف پخت و پز چدنی، معمولا یک روکش وجود دارد که باعث می شود تا دوام بیشتری داشته باشند. به ویژه اخیرا ظروف چدنی با روکش سرامیکی یا اندود آن، عرضه می شوند.

ظروف چدنی که البته در اینجا اشاره مستقیم به قابلمه های چدنی داریم، با غذا (حال از هر نوعی که باشد)، واکنش نداشته و از این جهت یکی از بهترین جنس ها برای خرید ظروف آشپزی به حساب می آیند. در واقع چیزی که همیشه در خصوص خرید ظروف آشپزی نگرانمان می کند، این است که ظروف با غذاهای اسیدی و غیره واکنش داشته و مواد مضر به غذا وارد شود. از آن جایی که سلامت تمام اعضای خانواده با این موضوع در ارتباط مستقیم قرار دارد، باید پیش از انتخاب این ظروف، دقت و توجه کافی به چنین موضوعاتی داشت.

یک نکته مثبت قابل توجه؛

به جز این، ظروف چدنی باعث می شوند که یون های آهن به غذا وارد شده و این برای افرادی که معمولا از کمبود آهن در رژیم غذایی خود رنج می برند، اتفاقا موثر و مفید نیز خواهد بود. لازم به ذکر است که بیشتر ایرانیان دارای کمبود آهن بوده و استفاده از قابلمه های چدنی برای آن ها یک گزینه مثبت به حساب می آید.

بهترین قابلمه چدن

از کجا بفهمیم قابلمه چدن اصل است؟

برای آن که بتوانید قابلمه چدن اصلی از تقلبی آن را تشخیص دهید، چندین روش وجود دارد که راه ترین آن ها، استفاده از آهن ربا خواهد بود.

به کار بردن آهن ربا برای تشخیص بهترین قابلمه چدن اصلی از تقلبی

برای انجام این تست کافی است که یک آهنربا را به ظرف چدنی نزدیک کنید. در صورتی که خاصیت آهن ربایی از آن مشاهده کردید (درست شبیه به چیزی که در خصوص فلز آهن داریم)، می توانید اطمینان داشته باشید که ظرف پخت و پز مقابل شما، حال چه قابلمه باشد و چه ماهیتابه چدن، از چدن اصل است. اما اگر چنین اتفاقی نیفتاد، با یک قابلمه یا تابه تقلبی روبرو هستید که به جای استفاده از چدن اصل برای تولید آن، آلیاژهای دیگر که بیشتر آلومینیومی هستند، به کار برده شده و تنها ظاهر ظرف شبیه به قابلمه و تابه های چدنی، دکور شده است.

تست شکستن قابلمه های چدنی

البته شما احتمالا مایل به امتحان کردن این مورد در خصوص قابلمه های چدنی خود نیستید؛ اما خوب است بدانید که ظروف چدنی بر اثر افتادن از ارتفاع زیاد با ضربه محکم یا همین طور وارد شدن ضربه مستقیم با شدت زیاد، می شکنند. این شاید عجیب باشد؛ اما چدن قابلیت شکستن دارد و برخلاف دیگر فلزات که در برابر ضربات تنها کج و معوج می شوند، در تماس با ضربه مستقیم و با شدت زیاد، شکسته خواهد شد.

معاینه وزنی

دقت داشته باشید که قابلمه های چدنی، از وزن بیشتری در مقایسه با قابلمه های معمولی از جنس های دیگر، برخوردار هستند. از این روی اگر شما یک قابلمه چدنی را به دست بگیرید، باید وزن بیشتری در مقایسه با یک قابلمه تفلون یا استیل و سرامیک و … داشته باشد. از این روی اگر با قابلمه ای چدنی روبرو بودید که وزن سبکی دارد، به احتمال بسیار زیاد این یک محصول تقلبی است که به عنوان قابلمه اصل چدنی به شما عرضه شده است.

بهترین قابلمه چدن

معاینه چشمی

این مورد البته برای افرادی که دارای تجربه و تخصص در خصوص ظروف پخت و پز مختلف هستند، کارایی خواهد داشت. به این شکل کافی است که به سطح داخلی قابلمه دقت کنید. در صورتی که این ظروف از چدن اصل باشند، باید حالت نقطه نقطه و غیرهمواری را در سطح داخلی قابلمه، مشاهده کنید که با لمس کردن نیز مشخص خواهد شد.

آیا قابلمه چدن قابل تعمیر است؟

قابلمه های چدن امکان زنگ زدن دارند و در صورتی که مدتی آب یا مایعات دیگر را در این قابلمه ها نگهداری کنید، امکان زنگ زدن آن ها وجود دارد. در این صورت شما می توانید به کمک یک اسکاچ نو، زنگ زدگی ها را تمیز کرده و به این شکل قابلمه را به شکل روز اول دربیاورید. البته این ریسک و احتمال وجود دارد که حین تمیز کردن زنگ زدگی، به بافت روکش خود قابلمه نیز آسیب بزنید. از این روی بهترین توصیه این است که همیشه قابلمه را به موقع شسته و خشک کنید تا دچار زنگ زدگی نشود.

مشخصات بهترین قابلمه چدن

برای خرید بهترین قابلمه چدن، به این موارد دقت داشته باشید که به شما کمک می کنند تا بهترین خرید را تجربه کنید.

رنگ بدنه بیرونی

اگر چه این در کیفیت عملکرد قابلمه و طول عمر آن چندان تاثیر گذار نیست؛ اما باید به لحاظ زیبایی ظاهری، رنگ بدنه بیرونی و جنس مناسب و قوی آن را در نظر داشته باشید.

اصل بودن چدن

همان طور که در بالا اشاره کردیم، حتما از اصل بودن قابلمه چدن اطمینان خاطر پیدا کرده، سپس نسبت به خرید آن اقدام کنید.

سرویس چدن اصل

قیمت قابلمه چدن

در نهایت فاکتور قیمت چیزی است که توجه شما را به خود جلب می کند. در صورتی که بخواهید تنها به دنبال محصولات ارزان قیمت بروید، این ریسک وجود دارد که در نهایت یک قابلمه چدنی تقلبی خریداری کنید. از این روی پیش از آن که به فاکتور قیمت بپردازید، حتما از کیفیت قابلمه مورد نظر خود اطمینان پیدا کرده، سپس میان برندها و مدل های مختلف، نمونه های ارزان تر را در صورت تمایل، دنبال کنید.

خواص قابلمه های چدن برای افراد کم خون

یک خبر خوب برای افرادی که از کم خونی و فقر آهن رنج می برند داریم و آن این است که استفاده از قابلمه های چدن اصل، برای این افراد بسیار مفید بوده و باعث رفع کم خونی و تامین آهن مورد نیاز بدن می شود. چدن در واقع نوعی آهن بوده و یون آهن را در غذای در حال پخت، آزاد می کند.

بهترین قابلمه چدن ایرانی

در میان برندهای مختلف تولیدکننده قابلمه های چدن ایرانی، در حال حاضر برند نالینو محصولات باکیفیت و تراز اولی را به بازار عرضه می کند.

آیا ظروف چدن زنگ می زنند؟

واقعیت این است که ظروف چدنی نیز قابلیت زنگ زدن دارند و از این روی هرگز آب یا هر نوع مایع دیگری را برای طولانی مدت در این ظروف رها نکنید. به علاوه پس از هر بار شستشو، داخل قابلمه را به خوبی خشک کرده، سپس در محل خود نگهداری کنید.

سرویس چدن

روش استفاده صحیح از بهترین قابلمه چدن

اگر چه شما بهترین قابلمه چدن را خریداری کرده باشید، اما باید روش صحیح استفاده از آن را نیز بدانید تا پخت و پز در چنین قابلمه ای به یک تجربه لذت بخش تبدیل شود. یک ایراد مهم و قابل توجه در خصوص قابلمه های چدنی وجود دارد و آن به عدم پخش و توزیع حرارت یکنواخت در تمام سطح قابلمه مربوط می شود. چنین مشکلی را هرگز در قابلمه های تفلون مشاهده نمی کنیم؛ اما ظروف چدن اصل، با مشکل عدم توزیع یکنواخت حرارت روبرو هستند.

راه حل چیست؟

شما باید پیش از شروع به آشپزی و استفاده از قابلمه، آن را روی حرارت گرم کنید تا رسانایی حرارتی در سطح قابلمه به جریان افتاده و بتوانید از آن به خوبی برای پختن غذای خود استفاده کنید. (معمولا دو تا سه دقیقه حرارت دیدن برای گرم شدن تمام فضای قابلمه چدن، کفایت می کند.)

در نظر داشته باشید که بدون این گرم کردن اولیه، حتی ممکن است غذای شما به خوبی داخل قابلمه پخته نشود. به این شکل برخی از نقاط چدن سرد مانده و توزیع حرارتی در آن به درستی اتفاق نمی افتد.

نخستین استفاده از قابلمه چدن

برای آن که قابلمه چدن اصل شما آسیب ندیده و بتوانید در مدت استفاده نیز بهترین بهره برداری از آن را داشته باشید؛ باید دستورالعمل نخستین بار استفاده را به خوبی رعایت کنید. برای این منظور، مراحل زیر را در نظر داشته و آن ها را به خوبی پیاده سازی کنید:

  • یک محلول آب و نمک نه چندان غلیظ و نه چندان رقیق آماده کنید.
  • محلول را در قابلمه چدن ریخته و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد.
  • پس از به جوش آمدن محلول آب و نمک در قابلمه، ظرف را خالی کرده و شستشو دهید.

نگهداری از قابلمه چدن

برای آن که بتوانید در دراز مدت از قابلمه چدن استفاده کنید، لازم است که نگهداری از آن را نیز به درستی انجام داده و استفاده صحیح داشته باشید. برای این منظور رعایت نکات زیر لازم است:

  • از قرار دادن قابلمه چدن روی حرارت بسیار زیاد، پرهیز کنید.
  • حین پخت و پز از کفگیر و ابزار چوبی استفاده کرده و هرگز چاقو، چنگال یا قاشق فلزی را داخل قابلمه نکشید.
  • پس از به پایان رسیدن پخت و پز، غذا را از قابلمه خارج کرده و در ظرف دیگری نگهداری کنید.
  • شستشوی قابلمه را به تاخیر نینداخته و پیش از آن که باقیمانده روغن یا غذا داخل آن سفت شود، قابلمه را بشویید.
  • برای شستشوی قابلمه چدن از ابر نرم و مایع ظرفشویی معمولی استفاده کنید. (استفاده از سیم ظرفشویی یا هر گونه ابزاری که موجب خش افتادن قابلمه شود، جدا اشتباه خواهد بود.)
  • پس از شستشو، حتما قابلمه را به وسیله یک دستمال بدون پرز و نرم، خشک کنید.

چگونه قابلمه چدن را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن قابلمه چدن، باید از مایع ظرفشویی ملایم و ابر نرم کمک بگیرید. مهم است که همیشه بلافاصله پس از استفاده از قابلمه آن را شستشو داده و اجازه دهید در مجاورت هوا کاملا خشک شود.

چگونه قابلمه چدن سوخته را تمیز کنیم؟

در صورتی که بی دقتی کرده و حین پخت و پز قابلمه دچار سوختگی شده باشد، باید برای تمیز کردن آن، تلاش بیشتری به خرج دهید. سوختگی بیرون قابلمه را تنها باید به کمک سیم ظرفشویی از بین برده و البته نیاز به بارها و بارها سیم کشیدن نیز خواهد داشت. بسته به این که چقدر قابلمه سوخته باشد، سیم زدن شما در بخش بیرونی آن، بیشتر خواهد بود.

اما در مورد سوختن کف داخلی قابلمه، باید ابتدا مقداری آب گرم را داخل ظرف ریخته و بگذارید ساعتی بماند. به این شکل سوختگی های کف قابلمه چدن، مقداری نرم شده و جدا کردن آن ها راحت تر خواهد بود. بدترین اشتباه این است که بخواهید سوختگی های کف قابلمه را به کمک کارد یا سیم ظرفشویی جدا کنید. به این شکل تقریبا می توان گفت که قابلمه پس از آن غیرقابل استفاده می شود. بنابراین باید حوصله به خرج داده و در چندین مرحله شستشو و کمک گرفتن از یک اسکاچ ضد خش نو، سوختگی را برطرف کنید. در صورتی که موفق نبودید، مقداری آب و نمک داخل قابلمه ریخته و روی حرارت متوسط قرار دهید تا به جدا شدن سوختگی ها کمک کند.

سخن پایانی

در بالا توضیحاتی در خصوص بهترین قابلمه چدن و راهنمای خرید و استفاده از آن ارائه کردیم. شما چه تجربه ای در خصوص خرید انواع قابلمه داشته و آیا پیش از این از قابلمه یا تابه های چدنی استفاده کرده اید؟ تجربیات و نظرات خود در این باره را با ما و دیگر کاربران وبلاگ هوم پارسی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

در انتظار ما هنگام موجود شدن محصول مورد نظر به شما خبر خواهیم داد. لطفا آدرس ایمیل معتبر خود را وارد کنید