روش تشخیص قابلمه چدن اصل [چگونه چدن اصل را بشناسیم ؟؟]

روش تشخیص قابلمه چدن

یکی از سوالاتی که زیاد از ما پرسیده می شود در رابطه با تشخیص قابلمه چدن اصل از تقلبی است ،روش های گوناگونی برای تشخیص قابلمه چدن اصل از تقلبی وجود دارد اما متاسفانه برخی از این مطالب از صحت بالایی برخوردار نیستند بنابراین تصمیم گرفتیم تا در مقاله ای به طور کامل این روش ها را برای شما شرح دهیم و به طور کامل به شما آموزش دهیم تا بتوانید قابلمه های چدن اصل را از تقلبی که در بازار وجود دارند تشخیص دهید . البته در مقاله دیگری بهترین مارک سرویس قابلمه چدن را بررسی کرده ایم که می توانید برای خرید بهترین قابلمه چدن اصل از آن استفاده کنید.

فلز چدن یک آلیاژی از ترکیب آهن ، کربن و سیلیسیم است و از آن ها برای کاربرد های متفاوتی استفاده می شوند ،البته نمونه های متفاوتی از چدن در بازار وجود دارند چدنی که از آن برای ساخت قابلمه ها و ظروف آشپزی استفاده می شوند ضد سایش ، مقاوم به حرارت و مقاوم به خوردگی هستند، ظروف ساخته شده از چدن دارای روکش تفلون نیستند و دیگر نیاز نیست تا نگران از بین رفتن روکش تفلون و مضرات آن باشید .

روش تشخیص قابلمه چدن اصل از تقلبی

برای تشخیص ظروف چدن اصل راه کار هایی وجود دارد که ما در این قسمت راه تشخیص چدن اصل را برای شما شرح داده ایم .

1. تشخیص چدن اصل از تقلبی با آهنربا

متاسفانه با توجه به این موضوع که قابلمه های چدن و ظروف پخت و پز چدنی از محبوبیت بالایی برخوردار هستند به همین دلیل سو استفاده کننده های زیادی وجود دارند که با گول زدن مردم سعی در به فروش رساندن نمونه های تقلبی چدنی به مشتریان دارند، سو استفاده گران از چدن اصل برای ساخت ظروف چدنی استفاده نمی کنند ، در حقیقت از آلومینیوم ها یا آلیاژ های دیگری استفاده می کنند و با رنگ کردن آن ها ظاهری شبیه به قابلمه های چدنی برای آنان ایجاد می کنند و متاسفانه این نوع ظروف چدن تقلبی به اندازه قابلمه های تفلون مضر هستند و تنها ویژگی که دارند ظاهر شکیل و گول زننده آن ها است .

چدن اصل در واقع همان آهن است که به شیوه متفاوت تری تولید شده است . به همین دلیل با وجود خاصیت آهنربایی که دارند ، با نزدیک کردن آهن ربا به آن باید خاصیت چسبندگی ایجاد شود اما اگر آهن ربایی که در دست شما قرار دارد به ظرف چدنی شما نچسبید اطمینان پیدا کنید که قابلمه شما چدن اصل نیست .

2. تشخیص چدن اصل از تقلبی با دقت به سطح قابلمه چدن

مورد بعدی که باید به آن توجه کنیم این است که قابلمه چدنی سطح ناصافی دارد و حالت نقطه نقطه های برجسته و کاملا ریزی بر روی آنان دیده می شود ، برای مثال پوششی که تقریبا بر روی شعله های گاز شما وجود دارد از جنس چدن است به همین ترتیب ظرف پخت و پز شما هم باید ظاهری شبیه به چدن روی گاز داشته باشند.

3. شکننده بودن ظروف چدن اصل

برخی بر این بارو هستند که ظروف چدن شکننده نیستند ، البته درست است که چدن از مقاومت بالایی برخودار است اما بدین معنی نیست که شکننده نباشند ، به عنوان مثال ظروف فلزی در صورت برخورد با زمین امکان آسیب دیدن آن ها وجود دارد و ممکن است کمی کج و کوله شوند اما نمی شکنند ، ولی ظروف چدنی در صورت برخورد ضربه محکمی به آن ها و یا از فاصله دوری با زمین برخود کنند ممکن است بشکنند و دچار آسیب شوند .

نالینو در حال حاضر تنها تولید کننده ی ظروف  تمام چدنی و نچسب در کشور می‌باشد.

از مزایای این ظروف  حفظ حرارت و انتقال تدریجی آن به مواد غذایی، حفظ خواص  مواد مورد طبخ، خوش طعمی غذا به دلیل پخت اصولی، جاافتادن مواد غذایی و هم چنین امکان تهیه‌ی غذا بدون  استفاده از روغن می باشد.

نالینو در حال حاضر تنها تولید کننده ی ظروف  تمام چدنی و نچسب در کشور می‌باشد.

از مزایای این ظروف  حفظ حرارت و انتقال تدریجی آن به مواد غذایی، حفظ خواص  مواد مورد طبخ، خوش طعمی غذا به دلیل پخت اصولی، جاافتادن مواد غذایی و هم چنین امکان تهیه‌ی غذا بدون  استفاده از روغن می باشد.

 

gif home parsi optimaized - روش تشخیص قابلمه چدن اصل [چگونه چدن اصل را بشناسیم ؟؟]
سرویس چدنی
قابلمه چدنی
دیزی چدنی
تابه چدنی
زودپز ترک نالینو
قوری چدنی

انواع قابلمه چدن

-10%
۴۶۹,۰۰۰ تومان
-16%
۶۱۹,۰۰۰ تومان
-10%
۸۶۳,۰۰۰ تومان

انواع تابه چدن

-20%
۴۷۸,۰۰۰ تومان
-21%
۶۳۴,۰۰۰ تومان
-22%
۶۵۸,۰۰۰ تومان
-25%
۴۶۵,۰۰۰ تومان
-10%
۳۷۶,۰۰۰ تومان

سرویس چدن

-25%
۳,۲۸۹,۰۰۰ تومان
-25%
۲,۴۹۹,۰۰۰ تومان
-10%

دیزی چدن

-20%
۵۹۹,۰۰۰ تومان

زودپز

قوری چدن

-10%